Nätverk

Samordningsförbunden i Väster samarbetar i ett antal olika nätverksgrupper för att utveckla och leda arbetet kring samverkansinsatserna. Resultatet är gemensamma resurspersoner, utbildningar och annat stöd. Vissa grupper är fasta och andra tillfälliga.

Illustration nätverk regional samverkan

 Arbetsutskott

Ola Andersson (sammankallande)
Förbundschef, Samordningsförbundet Delta, Hisingen Göteborg
ola.andersson@vastrahisingen.goteborg.se
Mobil: 0703-05 27 55

Charlotte Axelsson
Förbundschef, Samordningsförbundet Mölndal, Partille, Härryda, Lerum och Alingsås
charlotte.axelsson@molndal.se
Mobil: 0702-66 69 77

Anna Fagefors
Förbundschef, Samordningsförbundet Sjuhärad
anna.fagefors@sjusam.se
Mobil: 0708-85 41 76

Linda Säterstam
Förbundschef Vänersborg/Mellerud
linda.saterstam@vanersborg.se
Mobil: 0703-650 750

Marie Hermanson
Processtöd SUS
marie.hermanson@centrum.goteborg.se
Mobil: 0702-88 69 95

Nyanlända, integration

Samuel Grahn
Förbundschef Samordningsförbundet Halland
samuel.grahn@sfhalland.se
Mobil: 0723-22 81 70

Elinor Johansson
Försäkringskassan
elinor.johansson@forsakringskassan.se

Även representanter från:

Samordningsförbundet Mölndal, Partille, Härryda, Lerum och Alingsås
Kontakt: charlotte.axelsson@molndal.se 
Mobil: 0702 - 666 977

Samordningsförbundet Sjuhärad 
Kontakt: anna.fagefors@sjusam.se
Mobil: 0708 - 85 41 76

Ekonominätverk

Gudrun Emilsdottir (sammankallande)
Förbundschef, Samordningsförbundet Väst
gudrun.emilsdottir@uddevalla.se 
Tel. 0522-69 51 33, mobil: 0739-44 46 02

Ola Andersson
Förbundschef, Samordningsförbundet Delta, Hisingen Göteborg
ola.andersson@vastrahisingen.goteborg.se
Mobil: 0703-05 27 55

Information och kommunikation

Charlotte Axelsson (sammankallande)
Förbundschef, Samordningsförbundet Mölndal, Partille, Härryda, Lerum och Alingsås
charlotte.axelsson@molndal.se
Mobil: 0702-66 69 77

Ann Kickeus
Förbundschef, Samordningsförbundet Trollhättan, Lilla Edet och Grästorp
ann.kickeus@trollhattan.se
Tel. 0520-49 69 49

Anna Fagefors
Förbundschef Samordningsförbundet Sjuhärad 
anna.fagefors@sjusam.se
Mobil: 0708 - 85 41 76 

Malin Ekunger
Samordningsförbundet Sjuhärad
Webbredaktör samverkanvg.se
malin.ekunger@sjusam.se
tel. 0708 – 85 41 53

Nina Isoaho
Samordningsförbundet Trollhättan, Lilla Edet och Grästorp
Webbredaktör samverkanvg.se
nina.isoaho@trollhattan.se
tel. 0520- 49 77 96

SUS referensgrupp

Marie Hermansson (sammankallande)
Processtöd SUS
marie.hermansson@svsfinsam.se
Mobil: 076-760 14 62

Magnus Simonsson
Förbundschef, Samordningsförbundet Göteborg Centrum
magnus.simonsson@arbetsformedlingen.se
Tel. 010-486 90 20

Linda Säterstam
Förbundschef Vänersborg/Mellerud
linda.saterstam@vanersborg.se
Mobil: 0703-650 750

Utbildning

Per Liljebäck (sammankallande)
Förbundschef Samordningsförbundet Ale Kungälv Stenungsund och Tjörn
per.liljeback@forsakringskassan.se
Tel. 010-118 51 46

Gudrun Emilsdottir
Förbundschef, Samordningsförbundet Väst
gudrun.emilsdottir@uddevalla.se 
Tel. 0522-69 51 33, mobil: 0739-44 46 02

Samuel Grahn
Förbundschef Samordningsförbundet Halland
samuel.grahn@sfhalland.se
Mobil: 0723-22 81 70

Samordningsförbundens dag

Charlotte Axelsson (sammankallande)
Förbundschef, Samordningsförbundet Mölndal, Partille, Härryda, Lerum och Alingsås
charlotte.axelsson@molndal.se
Mobil: 0702-66 69 77

Gudrun Emilsdottir
Förbundschef, Samordningsförbundet Väst
gudrun.emilsdottir@uddevalla.se 
Tel. 0522-69 51 33, mobil: 0739-44 46 02


Senast uppdaterad: 2018-10-19 14:04